Vyrobte si vlastní vosk odstranění chloupků

 

Snad každá žena (vyjma výjimečně světlých typů) už řešila problém s rostoucími tmavými chloupky. Odvážnější typy žen se místo holení mohou pokusit chloupky trhat. Tento způsob odstranění je výhodný hlavně pro déletrvající efekt hladké pokožky a také proto, že nové chloupky rostou zpravidla o něco tenčí a světlejší. Dnes vám představíme alternativu k drahým depilačním páskám. Můžete si vytvořit svůj vlastní vosk ze snadno dostupných surovin a ušetřit penízky na jiná zkrášlovadla.

Na náš vosk budete potřebovat:  vodu, citronovou šťávu a cukr.

Postup je následující: do hrnce dáte 2 hrníčky cukru. ¼ hrníčku citronové šťávy a ¼ hrníčku vody.

Vše rozmíchejte a postupně přiveďte k varu. Směs je třeba míchat aby se vám cukr nepřichytil k hrnci.

Vaříme, dokud nezíská hmota sirupovitou konzistenci a barvu připomínající med. Je důležité, aby náš vosk nebyl vodový a hezky se táhl – podobně jako med. Toho docílíte zhruba po šesti minutách varu.

Poté slijte vosk do připravené mističky a nechte vychladit.

Samotné použití vosku je podobné jako s běžným voskem. Nanesete na žádoucí místo špachtličkou, přilepíte nějaký pásek třeba z rozstříhaných a jinak nepoužitelných látek, hlazením přilepíte a následně trhnete. Máme vyzkoušeno, že pásky nejsou ani potřeba. Jde strhávat i samotnou hmotu bez pásek. Jen je potřeba ji trošku jakoby zarolovat z jednoho kraje a pak už jde dobře strhnout.

Po použití naneste na vytrhaná místa něco na zklidnění pokožky. Stačí i obyčejné tělové mléko.

Velikou výhodou tohoto domácího vosku je hlavně nízká cena používaných surovin. Za jednu dávku takto vyrobeného vosku nezaplatíte víc jak třicet korunek.

Přejeme vám úspěšnou, levnou a hlavně bezbolestnou depilaci.

Můžete zanechat komentář, nebo trackback z Vaší stránky.

Přidat názor/komentář