Snubní prsteny – Několik tipů k výběru

 

U snubního prstýnku, který se nosí po dobu manželského vztahu si pravděpodobně mnoho lidí potrpí na tom, aby se jim líbil. Zásnuby a svatba a následující manželský vztah dost možná jedna z nejdůležitějších věcí v životě. Dost lidí počítá s tím, že to bude vtah na celý život. Zásnubní prsten bude  zájemce pravděpodobně chtít nosit i po svatbě, budoucí snubní prsten by tedy měl ladit s vybíraným zásnubním prstenem. Pokud by zásnubní prsten neladil, může ho nositel nosit i na druhé ruce. Jaký pěkný prstýnek tedy vybrat a hlavně podle čeho prstýnek posuzovat? Jaká kritéria by měl splňovat? Každý člověk má představu trochu jinou, avšak společné bývají často následující doporučené vlastnosti:

Snubní prsten by měl mít příjemný tvar a vzhled, který se vám bude líbit

Snubní prsten by měl mít takový tvar, aby se o jeho výstupky nezadrhávaly věci, s kterými manipulujeme, ani nezadrhávalo oblečení.

Budete snubní prstýnek po svatbě nosit trvale, a nebo jenom příležitostně? Pro trvalé nošení by měl být prsten pohodlný.

Z jakého materiálu by měl být snubní prsten vyroben? Dříve se často kupovaly snubní prsteny – bílé zlato a žluté zlato, nyní často zákazníci kupují i snubní prsteny z chirurgické oceli a nebo titanu. Tyto prsteny jsou často podobně krásné avšak jsou cenově dostupnější než klasické zlato.

Snubní prsten z chirurgické oceli
Snubní prsten z chirurgické oceli začíná na ceně cca 600kč

Je možné aby byly snubní prsteny rozdílné a nebyly stejné? Dříve bývalo zvykem, že prsteny byly identické, a nebo měli společné určité prvky. Jako je každý člověk jiný, muž a žena, zdá se být přirozené aby i každý z dvojice prstenů byl trochu jiný.

Zlatý snubní prstenZlatý snubní prsten. Začíná na cca 3300kč

Výběr snubních prstenů by určitě neměl být stres a proto je vhodné si celou akci rozmyslet, a zopakovat si se snoubencem či snoubenkou co od snubního prstenu vyžaduji a očekávám. Se snoubencem/snoubenkou si v okamžiku klidu řekněte jakou máte o prstenu představu. Tuto představu si několikrát zapamatujte. Součástí představy o snubním prstenu by měla být i cena, kterou jste ochotni zaplatit za oba prstýnky. Abyste zjistili kolik prstýnky stojí, stačí navštívit některé internetové klenotnictví a hledat “snubní prsteny“.

Říká se že ženy mají o svém ideálním snubním prstenu již dlouhou dobu určitou představu. Můžete si tuto představu oživit pohledem na výběr prstenů v klenotnictví, mnohokrát je mají vystavené přímo za výlohou. Prodavači jistě rádi i poradí zájemci o potenciální nákup.

Můžete zanechat komentář, nebo trackback z Vaší stránky.

4 Responses to “Snubní prsteny – Několik tipů k výběru”

 1. Veronika napsal:

  Jako chirurgická ocel je pěkná, nemůžu říct že ne. Mám náušnice z chirurgické oceli. Je to levný materiál, ale pokud mám pravdu říct, že by se mi líbila jako materiál pro snubní prsteny. Jednoduše snubní a zásnubní prsteny mají být trošku více honosné :) My si plánujeme koupit nyní v Brně od Rýdla tyhle: http://www.snubniprsteny-lr.cz/snubni-prsteny/#pid=237. Jsou fakt krásné a nejvíce se mi líbí ty lístky :) Jsou propletené a znázorňují náš poprepletený život s mým budoucím manželem :)

  • Marie napsal:

   Chirurgická ocel je opravdu pěkná, ale není to jako například stříbro nebo bílé zlato. Nedávno jsem si koupila náušnice z chirurgické oceli a fakt vypadaly na obrázku krásně, ale v realitě nejsou až tak lesklé. A právě jsme přemýšleli, zda nějaké penízky raději neušetříme a nekoupíme si z chirurgické oceli, ale když koukám tuto stránku co si sem přidala snubniprsteny-lr.cz, tak tam jsou ale vážně pěkné a levné prstýnky. Normálně se až divím, že tam jdou i po takové ceně. Většinou když ty co se mi líbily, tak mají prostřelenou cenu. A na této stránce mě hned několik kousků zaujalo, tak uvidíme, možná si vážně nějaké vybereme :)

 2. Zuzka napsal:

  Pěkný článek, docela zajímavě psaný. Určitě mi pomůže při rozhodování, protože stále váhám, jaké prsteny si mám koupit. Jelikož bydlím v Brně, mám to nejblíže Rýdla a i jsem na jejich stránky už dívala, že to vypadá velmi zajímavě. Má tam obrovský výběr a proto jsem vděčná za každou rozumnou radu, která existuje. Znáte někdo obchod http://www.snubniprsteny-lr.cz/? Protože ještě přemýšlím, že jak to má s kamínky, vím, že mnohé ženy měly právě problém s vypadávajícími kamínky. A osobně bych si také ráda dala kamínek, ale se bojím, že mi vypadne.

 3. Ema napsal:

  Já mám taky náušnice z chirurgické oceli, ale to spíš z toho důvodu, že jsem alergická na stříbro a zlato je přeci jen poměrně dražší než chirurgická ocel, navíc při mé potřebě náušnic do pěti dírek :D ale momentálně se snoubencem taky koukáme na snubáky, o Štědrým dnu jsem totiž pod stromečkem našla zásnubní prstýnek a od té doby jsem svatbou úplně pohlcená. Koukala jsem na net a na hodně diskuzích jsem narazila právě na Lukáše Rýdla a to, co má na stránkách je všechno strašně zajímavý, takže asi vyrazíme do nějaké kamenné prodejny to okouknout.

Přidat názor/komentář