Několik nápadů Jak se dotat z deprese, melancholie, smutku

 

Nejsem žádný odborník, ale dnes večer mě napadlo napsat tento návod protože sám pocitům jako melancholie, smutek, nízké sebevědomí občas podléhám. Třeba Vás tyto kroky inspirují a pomohou vám odstranit výše zmíněné pocity.

Jaké jsou výsledky deprese, melancholie smutku, nízkého sebevědomí, pocitu nedůležitosti? Výsledkem může být například to, že:

1. na lidi v našem okolí nepůsobíme dobře a pozitivně (přispíváme k zhoršení stavu jiných lidí)
2. Neplníme dobře naše povinnosti k partnerovi, v domácnosti, v práci
3. je možné že to působí i na naše zdraví

Co dělat abychom se lépe cítili, neměli depresi, měli vyšší sebevědomí a cítili jsme se užiteční? Zde jsou ty slíbené tipy:

1. pokuste se vyřešit hlavní komplikaci/e které vám s největší pravděpodobností působí neblahé pocity. Pokud je příčinou chování jiných lidí, uvědomte si nyní že nejste schopni je změnit, můžete pouze změnit svůj postoj a své chování, jejich chování pak na vás nebude tolik působit a nebo svým novým způsobem chování třeba ovlivní i druhé k dobrému.

2. zvyšte své sebevědomí (vědomí sebe) a uvědomte si že Vaše existence má/může mít svou hodnotu.

  a) Možná že nejlepším způsobem je to, že někomu pomůžete nepatrně a nebo hodně. Vzpomeňte si na nějakou situaci kdy jste někomu pomohli, udělali radost (i když je to drobnost). Právě takové situace když se o ně budete snažit a vyhledávat příležitosti k pomoci, nám mohou dát smysl života.

  b) kromě předchozího bodu zkuste také autosugesce a nebo se tomu také říká SelfTalk (mluvení k sobě). Pokud jste ve špatné situaci a chcete to nějak řešit, můžeme zkusit zároveň s ostatními zde zmíněnými tipy k sobě mluvit pozitivní afirmace (utvrzující výroky), například: jsem hodný lásky, mé tělo se uzdravuje, v každém okamžiku získávám sílu, jsem šikovný, zvládám to jak nejlépe dovedu. Při takovýchto sugescích je nezbytné abyste tomu co  si říkáte věřili, bez toho to nemá smysl, to je jako odříkávání otčenáše nevěda co ta slova znamenají.. Vyzkoušejte to a udělejte si z toho zvyk!

3. jezte zdravě a pravidelně – dopřejte to svému tělu, dbejte na to, abyste měli ke každému hlavnímu jídlu velkou část zeleniny, nebo ovoce. Na svačiny jezte ovoce místo sladkostí.

4. Každý den si udělejte čas na pohyb jako je např alespoň 5 minutová chůze a nebo ideálně i běh (do práce :) ) nebo cvičení v určitou denní dobu. Odborníci doporučují cvičení ráno, nebo dopoledne. Na Google.cz najdete nejznámější cviky i s ilustracemi.

Podle mě je nejdůležitější krok 1. a 2. další kroky jsou doplněním a pomáhají udržovat tělo zdravé a umožňují vám pravděpodobně zbavit deprese, a trochu i smutku když je děláte zároveň s pozitivními sugescemi.

Pokud Vás napadají další tipy, nebo máte jiné zkušenosti, komentáře, prosím podělte se v komentářích. Děkuji

Můžete zanechat komentář, nebo trackback z Vaší stránky.

Přidat názor/komentář