Artróza – signál pro změnu

 

Artróza je pravděpodobně nejběžnější onemocnění kloubů, které se vyskytuje zejména u starších lidí a také u seniorů. Je zajímavé, že tímto onemocněním kloubů trpí až 70% lidí, kterým je více jak 60 let. Při artróze dochází ke změně chrupavky kloubu a toto je provázeno také bolestí a zánětem okolní tkáně.

Pravděpodobné vlivy na vznik artrózy kloubů:

Dlouhodobá nadváha může mít vliv na zvýšené opotřebení chrupavky a vznik problémů. Pokud nevíte jestli nadváhu máte, spočítejte si BMI – body mass index. Dalším faktorem zvyšující zátěž na klouby je nadměrné zatěžování kloubů, například časté zvedání břemen z podřepu apod. Na druhou stranu zádové zvedání se také nedoporučuje, a nebo cvičit dostatečně zádové svaly a tahat to jimi. Riziko artrózy dále může zvýšit úraz kloubu.

Výše zmíněné body by zájemci o léčbu artrózy měly pomoci vytvořit si plán na dlouhodobou změnu stravy a související snížení nadváhy, například pomocí raw food – syrové stravy, zařazení zeleniny, ořechů, semen do stravy. Snížení denaturovaných produktů, pečiva, mnoho masa a méně kalorických potravin, sladkostí. ideální je přestat je postupně úplně kupovat aby na ně člověk neměl chuť. Zásadní je rozhodnutí a přesvědčení že tyto produkty přispívají k nadváze (horší pro artrózu) což pravděpodobně osoba s artrózou nechce. Takové rozhodnutí a opakované připomínání umožní udržet tento zvyk změněné stravy. Další látkou, která se při artróze doporučuje je glukosamin. Informace o této látce si přečtete na internetu. Tablety glukosaminu je možné nakoupit například na www.heureka.cz zadejte si hledat glukosamin a vyberte seřadit podle ceny. Zobrazí se ty cenově nejdostupnější. Poštovné z internetových obchodů však může vyjít i na cca 100kč. Glukosamin bude možné koupit i v lékárně. Je možné že zde bude dražší ale ve výsledku vyjde levněji než poštovné.

Je dost možné že většina běžných nemocí, mimo některé nemoci, které jsou geneticky dané (těch je naprostá menšina, některé se dají zmírňovat) je pro svého majitele signálem, že má něco změnit na svém životním stylu. Mnoho odborníků na zdraví a také mnoho vědců potvrzuje že na různé nemoci může mít vliv několik faktorů. Nejde pouze o nešťastnou náhodu a nebo prostě běžný proces související se stárnutím! Zdravotní problémy člověk rozhodně neodstraní úplně a stejně musí zemřít, avšak většina nemocí je možno zmírnit a nebo odstranit úplně změnou životního stylu. Vědci a odborníci tedy zjistili že zdraví ovlivňují zejména tyto faktory:

  • strava, kterou jíme
  • prostředí ve kterém se vyskytujeme
  • psychický stav
  • fyzická aktivita, cvičení

Děkuji za pozornost a doufám, že Vám tento článek na Recenze Zdraví Krása nějak pomohl. Máte li s artrózou zkušenost a co pomáhá (mimo přípravků na tlumení bolesti), prosím podělte se v komentářích.

Můžete zanechat komentář, nebo trackback z Vaší stránky.

Přidat názor/komentář